Jak identifikovat psoriázu a Ringworm

Jak identifikovat psoriázu a Ringworm

Psoriáza i čerstvý červ způsobují červenou, šupinaté skvrny na kůži. Znalost příznaků každého stavu může lidem pomoci identifikovat jejich vyrážku. Ringworm je plísňová infekce, která zmizí s léčbou. Psoriáza je chronický autoimunitní stav, který přichází a jde po celý život člověka. Lékař může prozkoumat nebo objednávat testy, aby určil, jaký stav mají.

Psoriáza vs.

Ringworm

Psoriáza i kruhový červ mohou způsobit červené, šupinaté skvrny, které se na těle objeví kdekoli. Oba mohou také vést k intenzivnímu svědění.. Způsobuje červené, šupinaté plaky, které mohou mít šedý odstín nebo kůru. Během vzplanutí psoriázy se člověk vyvíjí šupinaté, červené, podrážděné skvrny kůže kvůli rychlému uvolňování kůže.

psoriáza není nakažlivá. Vědci si nejsou jisti, co způsobuje psoriázu, ale má tendenci běžet v rodinách. Některé faktory, jako je stres nebo alkohol, mohou vyvolat vzplanutí. Ringworm je vysoce nakažlivý a rychle se šíří kontaktem s jinou osobou, která má stav. Navzdory svému názvu to nemá nic společného s červy. Jeden typ psoriázy zvané inverzní psoriáza může ovlivnit oblast kolem slabiny. Když zvlněný červ ovlivňuje oblast slabiny, nazývá se svědění Jock.

psoriáza často ovlivňuje pokožku hlavy. Když zvlněný červ ovlivňuje pokožku hlavy, nazývá se to tinea capitis. oběžník. Obvykle začíná jako vyrážka s jasně definovanou hranicí, která vypadá, že pod kůží je červ. Střed vyrážky se zdá být potopený a může být šedý nebo šupinatý.

Zatímco vyrážky psoriázy mohou být také kulaté, tvar je méně pravidelný a nepodobaje se červu.

Riziko vyrážka Faktory

Lidé vyvíjejí prstenční červ po kontaktu s někým jiným, kdo má infekci. Děti, kdokoli v úzkém kontaktu s dětmi a lidé, kteří přicházejí do styku s ostatními, například v tělocvičně, je pravděpodobnější, že infekci dostanou.

psoriáza není nakažlivá a může ovlivnit kohokoli https://recenzeproduktu.top/moring-slim/.

Růst vyrážky

Psoriáza se může rozšířit, objevit se na jedné oblasti těla a poté další. tělo. Zpočátku jsou často červené a pak se mohou stát šedými a šupinatými, nebo prasknout a krvácet. často intenzivnější. Psoriáza může být bolestivá a může se mrčit nebo spálit. Někteří lidé se rozvíjejí další příznaky s psoriázou, jako je horečka nebo bolesti svalů. Poranění kůže může vyvolat vzplanutí psoriázy. To znamená, že vyrážka, která začíná jako něco jiného, ​​se může stát psoriázou. Například osoba, která má ekzém a psoriázu, může zjistit, že ekzém vede k vzplanutí psoriázy.

Některé další podmínky, které mohou vypadat jako psoriáza> Akné obvykle způsobuje dobře definované kulaté vředy. Hrpovky mohou být velmi malé nebo poměrně velké a mohou být bolestivé. Léze akné obvykle přicházejí k hlavě a poté se několik dní zmenšují. Psoriáza nepřichází k hlavě. Zatímco akné začíná pod kůží, psoriáza je okamžitě viditelná na vrcholu kůže. Obyty se někdy objevují po změně počasí nebo vystavení něčemu, co podráždí pokožku. Ekzém může být svědivý a šupinatý, ale obvykle není šedý nebo stříbrný jako psoriáza. Mezi příznaky infekce patří:

 • Intenzivní bolest
 • Žlutý hnis
 • Červené pruhy pocházející ze zranění
 • otoky
 • Horečka

tepelná vyrážka

Pocení nebo vystavení vysokým teplotám může vést k tepelné vyrážce. Například člověk může vyvinout tepelnou vyrážku na nohou po sezení před ohřívačem prostoru. V některých případech může člověk potřebovat k úpravě krému kortikosteroidního krému. Alergické reakce se obvykle objevují najednou, a to buď kvůli něčemu, co přišlo do styku s kůží nebo potravinovým alergenem.

suchá pokožka

Ačkoli plaky psoriázy mohou vypadat velmi suché a šupinaté, suchá kůže je nezpůsobuje. Suchá pokožka může prasknout a krvácet a může se loupat. Na rozdíl od psoriázy suchá kůže nemění barvu ani tvar. Blistr v důsledku podráždění kůže, například z boty, která se tře na nohu, se obvykle vyvíjí během několika dní, pak praskne a zmizí. Pokud puchýře neodcházejí nebo se šíří, může to být psoriáza nebo jiná kožní porucha. Lidé by měli navštívit lékaře, pokud mají podezření, že mají jednu podmínku. Nepomáhá. Vyrážka.

 • Vyrážka kůže pokrývá většinu těla.
 • Vyrážka, podráždění kůže nebo horečka se vyvíjí po poranění kůže. antimykotická léčba. Se správným ošetřením se obvodovače obvykle zmizí během 2 až 4 týdnů. Aby se zabránilo zhoršení infekce, může potřebovat agresivnější léčbu.
 • Psoriáza je chronický stav. Světlice přicházejí a odcházejí v průběhu času. Neexistuje žádný lék, i když lidé mohou zvládnout své příznaky pomocí krémů, léků nebo světelné terapie. Mohou také snížit riziko světlic tím, že se vyhýbají spouštěčům, jako je stres nebo pití alkoholu. Pokud někdo nemůže rozeznat rozdíl doma, měl by mluvit s lékařem pro přesnou diagnózu a účinný léčebný plán.. Je nezbytné, aby lidé hledali pomoc, protože mnoho vyrážky na kůži vypadalo podobně a je nezbytné dostávat správné ošetření. Některé vyrážky, zejména ty, které jsou způsobeny psoriázou, mohou vyžadovat několik typů léčby.

  Nalezení správné kombinace ošetření může být zpočátku obtížné. Zkušený a soucitný dermatolog může lidem pomoci najít možnosti léčby, které vyhovují jejich životnímu stylu a zlepšit jejich pokožku.

  Contents